top of page

Nasze kampanie

Koniec ery paliwowych dyktatorów.

Rosyjska inwazja w Ukrainie jest zasilana pieniędzmi z ropy, gazu i węgla. To musi się skończyć. Wolny świat nie może finansować machiny wojennej Putina.

Zmiana dilera to nie rozwiązanie, więc Unia Europejska i Polska nie mogą kupować paliw kopalnych od innych reżimów - Arabii Saudyjskiej, czy Kataru. Uzależnienie od gazu, ropy i węgla to fundament dla wojen i kryzysów - dość tego.

 

Zamiast nich, chcemy wzmacniać bezpieczne, tanie i zielone źródła energii - słońca
i wiatru nie da się zakręcić. Żądamy pełnego embargo na rosyjskie paliwa kopalne
i zakończenia paliwowych biznesów z dyktatorami na całym świecie.

ORLEN STOP

Kiedy Polki i Polacy ledwo wiążą koniec z końcem, biznesmeni z Orlenu dorabiają się na kryzysie energetycznym i wojnie w Ukrainie.

 

Zamiast gwarantować obywatelom czystą energię, Obajtek i jego sojuszniczy zbijają miliony na odbieraniu nam bezpieczeństwa i plądrowaniu Ziemi. Ich astronomiczne zyski muszą trafić w ręce ludzi i pomóc nam wszystkim wyjść z kryzysów.

 

Żądamy uczciwego opodatkowania koncernu i końca zarabiania na ludzkich tragediach. Chcemy definitywnego końca wszystkich nowych inwestycji w paliwa kopalne - ropa i gaz nie zapewnią nam bezpieczeństwa.

 

W 2023 musimy rozwijać bezpieczne, dostępne i tanie źródła energii, a nie krwawą ropę i brudny gaz, których spalanie napędza wojny i kryzys klimatyczny.

Jak zagłosuje 52% Polski?

Jesteśmy przekonane - jako ruch tworzony w większości przez kobiety - że mamy siłę i moc sprawczą. A jeśli z wielu powodów jej aktualnie nie czujemy, to jako Wschód chcemy pokazać, że “da się”, że zmiana jest możliwa i są alternatywy dla tego, co aktualnie dzieje się z przyrodą, gospodarką, edukacją, prawami kobiet i mniejszości. Wschód przynosi “nadzieję w mroku”, ale ważne by z tą nadzieją w sercu upomnieć się o miejsce przy stole dla kobiet i dziewczyn, które stanowią 52% społeczeństwa. 

Jesteśmy dużą i solidarną siłą. Dzisiejsze decyzje podjęte bez nas, będą problemami nas i naszych dzieci w przyszłości. Wiemy, że to kobietom najbardziej zależy na tematach związanych z klimatem i ekologią, a od tego zależą wszystkie inne sfery naszego życia (od zdrowia po gospodarkę i bezpieczeństwo). 

W tych wyborach nasz głos musi wybrzmieć. Chcemy Polski zielonej, uczciwej, przyjaznej wszystkim obywatelkom i obywatelom; z władzą szanującą prawa człowieka i członkostwo Polski w UE. Jak nigdy zdajemy sobie sprawę, z tego jak ważna jest mobilizacja do głosowania przeciwko autorytarnej władzy, a za zmianami na lepsze. Wiemy, jak wielka jest stawka. Wiemy, że to czas na ewolucję, którą wprowadzą głównie kobiety. 

Nie chcemy biernie patrzeć jak starsi panowie popełniają kolejne błędy naszym kosztem. Nie chcemy by nasz świat i nasza przyszłość ciągle się kurczyła i zależała od osób oderwanych od rzeczywistości. Mamy dość obecnych układów i marazmu, który mówi, że nic się nie zmieni. Tej jesieni możemy postawić na zmianę. Tej jesieni kobiety w całej Polsce mogą iść do urn i zagłosować za lepszą przyszłością - za czystym powietrzem i pięknymi rzekami, za zielonymi pracami i godnymi płacami, za zdrowy i bezpieczny kraj. 

Wschód to MY wszystkie, które wierzymy, że zmiana jest możliwa i że to nasz głos - głos zmiany i nadziei na lepsze - przeważy tej jesieni. Wschód to nadzieja. Wschód to Polka, która chce w pełni oddychać.

bottom of page